FANDOM


Zbigniew Konopka
ZB
Informacje
  • Narodziny
  • 1964 
  • Dubbing w serii

Zbigniew Konopka (ur. 1964) – polski aktor teatralny i dubbingowy. W 1988 roku ukończył PWST w Warszawie. Gra w Teatrze Powszechnym. W siostrzanej Risenowi grze - Gothic 3 - podłożył głos pod kilku asasynów i sporą liczbę orków, w kontynuacji - Arcanii - jego głosem mówił poznany w G3 czarny mag Ningal.

Filmografia

  • 2010: Barwy szczęścia – Grześ
  • 2008: Cztery noce z Anną – więzień
  • 2007: U Pana Boga w ogródku – Agent
  • 1994: Olo w Nowym Jorku – Lektor
  • 1989: Światło odbite – Zbyszek

Polski dubbing

  • 2012: Risen 2: Mroczne Wody
  • 2011: Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Zyvik
  • 2010: God of War III
  • 2010: Wakfu
  • 2010: Jak wytresować smoka
  • 2010: Alicja w Krainie Czarów
  • 2009: Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes – Hrabia Dooku
  • 2009: Księżniczka i żaba
  • 2009: Planeta 51
  • 2009: Astro Boy – Mustachio
  • 2009: Bionicle: Odrodzenie Legendy – Tuma
  • 2009: Barbie i trzy Muszkieterki – Alexander
  • 2009: Opowieść o dinozaurach – Woog
  • 2009: Dragon Age: Początek –

- Zathrian, - Szybkonóg

  • 2009: Garfield: Koty górą – Miś Billy
  • 2009: Opowieść wigilijna
  • 2009: Wyspa dinozaura 2 – Wieloryb
  • 2009: Załoga G
  • 2009: Odlot
  • 2008: Batman: Odważni i bezwzględni –

- Asteroth, - Calendar Man

  • 2008: Piorun
  • 2008: Gwiezdne wojny: Wojny klonów − Hrabia Dooku
  • 2008: Garfield: Festyn humoru – Billy
  • 2008: Opowieści z Narnii: Książę Kaspian
  • 2008: WALL·E
  • 2008: Sam & Max: Sezon 1 – Pluskwa
  • 2008: Asterix na Olimpiadzie – Gigantus
  • 2007: Arka Noego – Bóg
  • 2007: Co gryzie Jimmy'ego? – Logan Ogr (odc. 7)
  • 2007: W pułapce czasu
  • 2007: Chowder – Sznycel
  • 2007: Ben 10: Wyścig z czasem
  • 2007: Ben 10: Tajemnica Omnitrixa – Czteroręki
  • 2007: Don Chichot
  • 2007: Koń wodny: Legenda głębin
  • 2007: Wiedźmin
  • 2007: Ratatuj – Ambrister Minion
  • 2007: Wojownicze Żółwie Ninja – generał Agila
  • 2006-2008: Team Galaxy – kosmiczne przygody galaktycznej drużyny
  • 2006: Gothic 3 – orkowie, bohaterowie NPC
  • 2006: Magiczna kostka – Smok
  • 2006: Fantastyczna Czwórka – Ben Grimm / Rzecz
  • 2006: Kudłaty i Scooby Doo na tropie –

- Art (odc. 5), - Generał Makatka (odc. 6)

  • 2006: I Ty możesz zostać bohaterem – Napoleon Cross
  • 2006: Wpuszczony w kanał – Chlorian
  • 2006: Po rozum do mrówek
  • 2006: Skok przez płot
  • 2006: Artur i Minimki – Darkos
  • 2006: Happy Feet: Tupot małych stóp – Lovelace
  • 2006: Dżungla – Flaming
  • 2005-2008: Johnny Test – Zły pszczelarz (odc. 31b)
  • 2005-2008: Ben 10 –

- Czteroręki, - Zębal, - Zębferno (odc. 24), - Policjant (odc. 27), - Ex (odc. 43)

  • 2005: Awatar: Legenda Aanga –

- Poborca podatków (odc. 6), - Knypek (odc. 10)

  • 2005: Harcerz Lazlo – Siostra Leslie (odc. 44)
  • 2005: Wallace i Gromit: Klątwa Królika – Pan Trawnik
  • 2005: Barbie i Magia Pegaza – Wenlok
  • 2005: Tarzan 2: Początek legendy – Kago
  • 2005: Szeregowiec Dolot
  • 2005: King Kong: Władca Atlantydy
  • 2005: Magiczna karuzela – Zibad
  • 2005: Batman kontra Drakula
  • 2005: Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów – Hrabia Dooku
  • 2004: Far Cry
  • 2004: Super Robot Monkey Team Hyperforce Go! – Antauri
  • 2004: Przygody Lisa Urwisa – Monstre / Chłop
  • 2004: Rogate ranczo – Bob
  • 2004: Baśniowy Świat 6 – Willie
  • 2004: Mulan II
  • 2004: Terminal
  • 2004: Mickey: Bardziej Bajkowe Święta
  • 2004: Shrek 2 – Cyklop
  • 2004: Barbie jako Księżniczka i Żebraczka –

- Herve - Strażnik #1

  • 2003: Xiaolin – pojedynek mistrzów – Ojciec Claya
  • 2003-2005: Młodzi Tytani –

- Mamut (III seria), - Pan Moli (III seria), - Krall, - Trygon (IV seria), - Strażnik rzeki (odc. 43)

  • 2003-2005: Gwiezdne wojny: Wojny klonów – Hrabia Dooku
  • 2003-2005: Kaczor Dodgers
  • 2003-2004: Megas XLR –

- Komandor Glorftów, - R.E.C.R. (odc. 17), - Jeden z Załogi Warlocka (odc. 20), - Przywódca Yeti (odc. 22), - Roboty – Strażnicy (odc. 23)

  • 2003: Legenda Nezha – Król Zhou
  • 2003: Martin Tajemniczy – Japa Jaskiniowiec
  • 2003: El Cid – legenda o mężnym rycerzu – Diego
  • 2003: Liga najgłupszych dżentelmenów
  • 2003: Księga Dżungli 2
  • 2002: Robin Hood: Legenda Sherwood – Will Stuteley
  • 2002-2007: Naruto –

- Tazuna, - Dosu Kinuta, - Itachi Uchiha, - Hizashi Hyūga, - Kotetsu Hagane (odc. 60-62), - Pakkun

  • 2002: Kryptonim: Klan na drzewie –

- Czesław (U.T.O.P.I.A.), - Pan Szef (T.R.A.T.W.A.), - Klejbroda (C.U.K.S.Y.)

  • 2002-2005: Co nowego u Scooby'ego?
  • 2002: Złap mnie, jeśli potrafisz
  • 2002: Planeta skarbów
  • 2002: Dzika rodzinka
  • 2002: Smocze wzgórze – Kapitan
  • 2002: Gwiezdne wojny: część II – Atak klonów – Hrabia Dooku
  • 2002: Mali agenci 2: Wyspa marzeń
  • 2001-2004: Samuraj Jack – Aku
  • 2001: Shrek – Jeden z rycerzy Lorda Farquaada
  • 2001-2004: Bliźniaki Cramp – Pan Winkle
  • 2001-2006: Liga Sprawiedliwych / Liga Sprawiedliwych Bez Granic
  • 2001-2003: Strażnicy czasu –

- Franklin Delano Roosevelt (odc. 10a), - Burmistrz Taskigi (odc. 10b)

  • 2001: Spirited Away: W krainie bogów – Czarny
  • 2000: Nowe szaty króla
  • 1999-2000: Sabrina
  • 1999: Nieustraszeni ratownicy
  • 1999: Toy Story 2
  • 1998-2004: Atomówki
  • 1998-2001: Dzika rodzinka
  • 1998: Olinek Okrąglinek – Ponurus Maximus
  • 1998: Dawno temu w trawie – Dim
  • 1998: Książę Egiptu – Hotep
  • 1998: Król Lew 2: Czas Simby
  • 1998: Dziesięcioro Przykazań – opowieści dla dzieci
  • 1998: Przygody Kuby Guzika
  • 1997: Koty nie tańczą
  • 1997-1998: Przygody Olivera Twista
  • 1996-1997: Incredible Hulk – Sędzia (odc. 14)
  • 1995: Balto
  • 1995-1996: Maska – Loney (odc. Napad)
  • 1994-1996: VR-Troopers – Profesor Hart
  • 1994-1996: Fantastyczna Czwórka
  • 1994-1996: Iron Man: Obrońca dobra –

- Nick Furia, - Century (odc. 23, 25-26)

  • 1994: Księżniczka Łabędzi (Wersja telewizyjna)
  • 1993: Miasteczko Halloween – Burmistrz
  • 1993: Huckleberry Finn
  • 1992-1998: Batman
  • 1992-1997: Kot Ik! –
  • - Bigzilla (odc. 10),

- Elvis, - Leniwiec Seymour, - Guido, - różne głosy

  • 1992: Nowe podróże Guliwera
  • 1991: Piękna i Bestia – różne głosy
  • 1990: Pinokio
  • 1988: Złych czterech i Pies Huckleberry – Miś Yogi
  • 1988: Yogi i inwazja kosmitów – Miś Yogi
  • 1987-1990: Kacze opowieści – (nowy dubbing)

- Brzucho, jeden z Braci Be, - Bysior jeden z Braci Be - przestępca - różne głosy

  • 1987: Miś Yogi i czarodziejski lot Świerkową Gęsią – Miś Yogi
  • 1987: Wielka ucieczka Misia Yogi – Miś Yogi
  • 1985: Yogi, łowca skarbów – Miś Yogi
  • 1985: 13 demonów Scooby Doo
  • 1984-1987: Łebski Harry – Leroy
  • 1981: Królik Bugs: Rycerski rycerz Bugs – Nick
  • 1980-1982: Scooby i Scrappy Doo (1980)
  • 1980: Pierwsza wigilia Misia Yogi – Miś Yogi
  • 1979-1980: Scooby i Scrappy Doo (1979)
  • 1978: Królik Bugs i Struś Pędziwiatr: Szalony pościg – Hassan
  • 1976-1978: Scooby Doo – Mamba Wamba (odc. 16)
  • 1974: Hong Kong Phooey –

- Placek (odc. 13),

  • 1972-1973: Nowy Scooby Doo
  • 1972: Arka Yogiego – Miś Yogi
  • 1964: Miś Yogi: Jak się macie – Misia znacie? – Miś Yogi
  • 1960-1966: Flintstonowie
  • 1958-1988: Miś Yogi – Yogi
  • 1947: Mickey i Czarodziejska Fasolka – Olbrzym Willie

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki