FANDOM


Wojciech Paszkowski
WP
Informacje
  • Narodziny
  • 28 lutego 1960 
  • Warszawa 
  • Dubbing w serii

Wojciech Paszkowski (ur. 28 lutego 1960 w Warszawie) – polski aktor i reżyser teatralny, dubbingowy i filmowy. Absolwent warszawskiej PWST.


Role teatralne

  •     "Deszczowa piosenka" jako R.F. Simpson
  •     "Aladyn JR" jako Dżafar
  •     "My Fair Lady" Teatr Wielki w Łodzi jako Henry Higgins
  •     "Upiór w operze" jako Buquet/Licytator
  •     "Taniec Wampirów" jako Chagal
  •     "Akademia Pana Kleksa" jako Kleks
  •     "Koty" jako Bywalec/Gus/Karmazyn
  •     "Piotruś Pan" jako Kapitan Hak
  •     "Crazy For You"
  •     "Panna Tutli Putli"
  •     "Grease" jako Vincent Fontaine
  •     "Pięciu Braci Moe" jako Eat Moe

Reżyseria dubbingu

  •     2012: Ralph Demolka
  •     2012: Wodogrzmoty Małe
  •     2012: Na tropie Marsupilami
  •     2012: Merida waleczna
  •     2012: Liga Młodych
  •     2011: Muppety
  •     2011: Z kopyta
  •     2011: Giganci ze stali
  •     2011: Gwiezdne wojny: część VI – Powrót Jedi
  •     2011: Gwiezdne wojny: część V – Imperium kontratakuje
  •     2011: Gnomeo i Julia
  •     2011: Weź Tubę na próbę
  •     2011: Cziłała z Beverly Hills 2
  •     2010: Zaplątani
  •     2010: Metamorfoza
  •     2010: Zafalowani
  •     2010: Żółwik Sammy
  •     2010: Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga
  •     2010: Alicja w Krainie Czarów
  •     2009: Księżniczka i żaba
  •     2009: Załoga G
  •     2009: Odlot
  •     2009: K-9
  •     2009: Słoneczna Sonny
  •     2008: Cziłała z Beverly Hills
  •     2008: Dziewczyny Cheetah 3
  •     2008: Gwiezdny zaprzęg
  •     2007-2011: Fineasz i Ferb
  •     2007-2008: Czarodzieje z Waverly Place
  •     2006-2008: Wymiennicy
  •     1991-1999: Doug Zabawny

Dubbing

Filmy

  •     2012: Żółwik Sammy 2 – Mewa
  •     2012: Na tropie Marsupilami – Dan Geraldo
  •     2012: Niesamowity Spider-Man – Ojciec Jacka
  •     2012: Barbie: Księżniczka i piosenkarka – Król Frederic
  •     2012: Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł
  •     2012: Lego Gwiezdne wojny: Imperium kontratakuje
  •     2012: Tom i Jerry: Misja na Marsa
  •     2012: Madagaskar 3 - Maurice
  •     2012: Królewna Śnieżka – Poborca podatkowy
  •     2011: Muppety – Marvin Suggs
  •     2011: Alvin i wiewiórki 3 – Dave
  •     2011: Powodzenia, Charlie: Szerokiej drogi – Dziadek
  •     2011: Wróżkowie Chrzestni: Dorośnij Timmy! – Tata
  •     2011: LEGO Star Wars: Padawańskie widmo – Admirał Ackbar
  •     2011: Fineasz i Ferb Film: Podróż w drugim wymiarze - Dundersztyc z dwóch wymiarów
  •     2011: Magiczna podróż do Afryki – Ryś
  •     2011: Kung Fu Panda 2 - Ojciec Po
  •     2011: Rio – Tulio
  •     2011: Miś Yogi – Brown
  •     2011: Rango – Rango
  •     2011: Zostać koszykarką
  •     2011: Weź Tubę na próbę
  •     2011: Matki w mackach Marsa
  •     2011: I bądź tu mądra – Ed Kingsford
  •     2011: Sezon na misia 3 – Roger
  •     2011: Liceum Avalon – Pan Moore
  •     2011: Cziłała z Beverly Hills 2 – Komentator męski
  •     2011: Scooby Doo i Brygada Detektywów – Tata Freda
  •     2010: Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu
  •     2010: Potwory kontra Obcy: Dynie-mutanty z kosmosu – Pr. Karaluch
  •     2010: Kung Fu Panda: Święta, święta i Po – Ojciec Po
  •     2010: Shrek ma wielkie oczy – Sumienie
  •     2010: Madagwiazdka – Maurice
  •     2010: Shrek Forever
  •     2010: Disco robaczki
  •     2010: Przyjaciel świętego Mikołaja
  •     2010: Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga
  •     2010: Psy i koty: Odwet Kitty – Pan Tinkles
  •     2010: Niania i wielkie bum – Blenkinsop
  •     2010: Alicja w Krainie Czarów – Narrator
  •     2009: Księżniczka i żaba − dr Facilier
  •     2009: Odlot − Alfa
  •     2009: Załoga G – Dyrektor FBI
  •     2009: Potwory kontra Obcy − Doktor Karaluch
  •     2008: Opowieści na dobranoc − Kendall Duncan / Wykonanie piosenki
  •     2008: Pingwiny z Madagaskaru - Maurice
  •     2008: Cziłała z Beverly Hills − Raferty
  •     2008: Viva High School Musical Meksyk: Pojedynek – ojciec Christobala
  •     2008: Wyspa dinozaura 2 – Profesor
  •     2008: Słoneczna Sonny
  •     2008: Madagaskar 2 – Maurice
  •     2008: Dziewczyny Cheetah 3
  •     2008: Gwiezdny zaprzęg – Yurij
  •     2008: Piorun – Reżyser
  •     2008: Garfield: Festyn humoru – Ramone
  •     2008: Mów mi Dave – Mechanik
  •     2008: Dzwoneczek – Minister Wiosny
  •     2008: Kung Fu Panda – Ojciec Po
  •     2008: Kroniki Spiderwick – Arthur Spiderwick
  •     2007: Arka Noego – Krecik
  •     2007: Billy i Mandy i zemsta Boogeymana – Generał Szrama
  •     2007: Lucky Luke na Dzikim Zachodzie – William
  •     2007: Lissi na lodzie – Feldmarszałek
  •     2007: Zaczarowana
  •     2007: Don Chichot
  •     2007: Pada Shrek –
  •         Jedna z trzech świnek
  •         Człowiek w mieście
  •     2007: Alvin i wiewiórki – Dave
  •     2007: Scooby Doo i śnieżny stwór – Del
  •     2007: Film o pszczołach – Ray Liotta
  •     2007: Shrek Trzeci –
  •         Kapitan Hak
  •         Trzy świnki
  •     2007: Na fali – Spiker
  •     2007: Most do Terabithii – Ojciec Leslie
  •     2007: Happy Wkręt
  •     2006: Magiczna kostka – Newton
  •     2006: Kacper: Szkoła postrachu
  •     2006: Wyspa dinozaura – Profesor
  •     2006: I ty możesz zostać bohaterem – Złodziej Skarbu
  •     2006: Sezon na misia – Myśliwy Shan
  •     2006: Wpuszczony w kanał – Amerykanin w kanale
  •     2006: Auta − Michael Schumacher
  •     2006: Dżungla –
  •         Wsypa
  •         Wtyka
  •     2006: Artur i Minimki – Tata Artura
  •     2006: Stefan Malutki – Szczurokita
  •     2006: Sposób na rekina – Max
  •     2005: King Kong: Władca Atlantydy – Sykofis
  •     2005: Roboty – Brzeszczot
  •     2005: Prince of Persia: Dwa trony - Wewnętrzny Głos Księcia
  •     2005: Madagaskar – lemur Maurice
  •     2005: Magiczna karuzela – Sierżant Sam
  •     2005: Charlie i fabryka czekolady – Willy Wonka
  •     2005: Tom i Jerry: Misja na Marsa
  •     2005: Wallace i Gromit: Klątwa królika –
  •         Wallace
  •         Balcer
  •     2004-2007: Nieidealna – Jeff Singer
  •     2004: Król Lew 3: Hakuna Matata – Timon
  •     2004: Ekspres polarny
  •     2004: Wygraj randkę – Richard Levy the Shameless
  •     2004: Barbie jako Księżniczka i Żebraczka – Preminger
  •     2004: 7 krasnoludków - historia prawdziwa – Lustro
  •     2004: Przygody Lisa Urwisa – Wilk
  •     2004: Baśniowy Świat 6 – Sir Giles
  •     2004: Pupilek – Spot / Scott
  •     2004: Shrek 2 – Trzy świnki
  •     2004: Legenda telewizji
  •     2004: Iniemamocni
  •     2004: Magiczny kamień – Profesor N. Icely
  •     2004: Lucky Luke – Jack Dalton
  •     2004: Gwiezdne jaja: Część I - Zemsta Świrów – Ćmok
  •     2004: Thunderbirds – Hood
  •     2004: Garfield –
  •         Happy Chapman
  •         Walter Chapman
  •     2003: 101 dalmatyńczyków II. Londyńska przygoda – Pongo
  •     2003: Kot – Kot
  •     2003: Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd – Fegan Floop
  •     2003: Dobry piesek – Baniak
  •     2003: Liga najgłupszych dżentelmenów
  •     2003: Old School: Niezaliczona
  •     2003: Księga Dżungli 2 – M.C. Małpa
  •     2003: Zapłata
  •     2003: Atlantyda. Powrót Milo
  •     2003: El Cid - legenda o mężnym rycerzu – Sancho
  •     2003: Nawiedzony dwór – Silverman
  •     2003: Scooby Doo i Legenda Wampira
  •     2002: Pinokio – Lis
  •     2002: Psy i koty
  •     2002: Smocze wzgórze – Monte
  •     2002: Planeta skarbów – B.E.N.
  •     2002: Stuart Malutki 2 – Śnieżek
  •     2002: Asterix i Obelix: Misja Kleopatra – Juliusz Cezar
  •     2002: Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów –
  •         Jango Fett
  •         Komandor Klonów
  •         Kapitan Klonów
  •         Szturmowiec Klon
  •     2002: Mali agenci 2: Wyspa marzeń – Fegan Floop
  •     2001: But Manitou – Włóżmitu
  •     2001: Spirited Away: W krainie bogów
  •     2001: Harry Potter i Kamień Filozoficzny – Profesor Quirrell
  •     2001: Potwory i spółka – Mike
  •     2001: Shrek – Druga ślepa mysz / Trzy świnki
  •     2000: 102 dalmatyńczyki – Gaduła
  •     2000: Grinch: Świąt nie będzie – Lou
  •     1999: Jak Bóg Maior utracił tron w Czternaście bajek z Królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego – Obi
  •     1999: Toy Story 2
  •     1999: Król sokołów
  •     1999: Muppety z kosmosu
  •     1998: Król Lew II: Czas Simby – Wykonanie piosenek
  •     1998: Babe - świnka w mieście – Pitbull
  •     1998: Rudolf czerwononosy Renifer – Chórki
  •     1996: Aladyn i król złodziei – Jeden ze złodziei
  •     1995: Dragon Ball Z: Fuzja –
  •         Narrator,
  •         Freezer
  •     1995: Dragon Ball Z: Atak smoka
  •     1995: Jeszcze bardziej zgryźliwi tetrycy
  •     1995: Rob Roy
  •     1994: Księżniczka Łabędzi – Puffin
  •     1994: Troll w Nowym Jorku – Wykonanie piosenek
  •     1994: Władca Ksiąg
  •     1994: Aladyn (serial) – Xerxes (seria II i III)
  •     1993: Miasteczko Halloween – Jack Szkieleton
  •     1992: Kometa nad doliną Muminków – Wykonanie piosenki
  •     1992: Tom i Jerry: Wielka ucieczka
  •     1991: Piękna i Bestia – Lech
  •     1988: Złych czterech i Pies Huckleberry – Dinky
  •     1988: Scooby Doo i Oporny Wilkołak
  •     1986: Asterix w Brytanii – Galix
  •     1985: 13 demonów Scooby Doo
  •     1982: Królik Bugs: 1001 króliczych opowiastek
  •     1979: Scooby Doo podbija Hollywood
  •     1977: Przygody Kubusia Puchatka – Wykonanie piosenek
  •     1976: Dwanaście prac Asteriksa
  •     1968: Asterix i Kleopatra
  •     1967: Asterix Gall – Kaligula Minus
  •     1966: Człowiek zwany Flintstonem
  •     1964: Mary Poppins – Pan Dawes Sr. / Bert
  •     1955: Zakochany kundel

Seriale

  •     2012: Violetta - Gregorio
  •     2012: MLP:FiM - Flam (odc. 41), Gustave le Grand (odc. 50)
  •     2012: Wodogrzmoty Małe –
  •         Staruszek McGucket,
  •         Larry King (odc. 3)
  •     2012: Klinika dla pluszaków – Smok Stefan
  •     2012: Futurama –
  •         Kolega Bendera z liceum (odc. 2),
  •         Zapp Brannigan (odc. 4, 10, 12, 15, 19-20, 26),
  •         Sprzedawca przekąsek (odc. 5),
  •         Komputer (odc. 5)
  •     2012: Liga Młodych –
  •         Mark Desmond (odc. 1-2),
  •         Hugo Strange (odc. 11)
  •     2012: Monsuno –
  •         Jednooki Jack (odc. 14, 16, 21, 25),
  •         Mistrz Świtu (odc. 15),
  •         Dom Pyro (odc. 25)
  •     2012: Rozmowy nieoswojone
  •     2012: Mega Spider-Man –
  •         J.A.R.V.I.S. (odc. 5),
  •         Wujek Ben (odc. 12),
  •         jeden z żołnierzy Zodiaca (odc. 15)
  •     2011: Looney Tunes Show –
  •         Elmer Fudd,
  •         Jor-El (odc. 1)
  •     2011: Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości – Ping
  •     2011: Pokémon: Czerń i Biel – Giovanni
  •     2011: Scooby Doo i Brygada Detektywów – Tata Freda
  •     2011: Beyblade: Metal Masters – dr Ziggurat
  •     2011: Ben 10: Ultimate Alien –
  •         Galapagus (odc. 5),
  •         Surgeon (odc. 6)
  •     2011: Pora na przygodę! - Lodowy Król
  •     2010: Kapitan Biceps –
  •         Kapitan Biceps,
  •         Elmer
  •     2010: Geronimo Stilton – Łachudra
  •     2010: Roztańczona Angelina: Nowe kroki – Pan Maurycy
  •     2010: Superszpiedzy – Gus (odc. 7)
  •     2010: Zafalowani – Kahuna
  •     2010: Kick Strach się bać – Ojciec Kicka
  •     2010: True Jackson – Oscar
  •     2010: Ja w kapeli – Barry Roca
  •     2010: K9 – Generał z 2611 roku w przyszłości
  •     2009-2012: Zeke i Luther –
  •         Dale Davis,
  •         Louie (odc. 64)
  •     2008: Batman: Odważni i bezwzględni –
  •         Black Manta,
  •         Jason Blood / Etrigan,
  •         Fun Haus,
  •         Sinestro
  •     2007-2008: Czarodzieje z Waverly Place
  •     2007: Tommy Zoom – Trutek
  •     2007: Zajączkowo
  •     2007: Fineasz i Ferb – dr Heinz Dundersztyc
  •     2006: Ruby Gloom – Poe
  •     2006: Power Rangers Mistyczna Moc –
  •         Toby
  •         Morticon
  •         Phineas
  •     2006: Kudłaty i Scooby Doo na tropie –
  •         Szef kuchni - Francoise (odc. 6)
  •         Prezenter teleturnieju (odc. 7)
  •     2006: Klaun Kiri – Klaun Kiri
  •     2006: Yin Yang Yo! – Mistrz Panda Yo
  •     2006: Wiewiórek – Leon
  •     2006: Kapitan Flamingo – Narrator (II seria)
  •     2006: Team Galaxy - kosmiczne przygody galaktycznej drużyny –
  •         Pan Fitch (odc. 14-39)
  •         Munellin (odc. 14)
  •         Rex III (odc. 16)
  •         Herb (odc. 17)
  •         Intergalaktyczny Łowca Obcych (odc. 18)
  •         Król Fongrelitów (odc. 20)
  •         Romuloid (odc. 24, 26)
  •         Komandor Smith (odc. 24-26)
  •         Łowca (odc. 28)
  •         Figler (odc. 30)
  •         Pompadur (odc. 31)
  •         Simian 6 (odc. 37)
  •     2005: Nie ma to jak hotel – Arwin Hawkhauser
  •     2005: Ben 10 –
  •         Jonah Melville (odc. 3)
  •         Howell Wayneright (odc. 11)
  •         Główny pomocnik wielkiego kleszcza (odc. 15)
  •         Sublimino (odc. 27)
  •         Dzwonek (odc. 30)
  •     2005: Johnny Test – Duke
  •     2005: Mój partner z sali gimnastycznej jest małpą –
  •         Windsor Goryl
  •         Lew (odc. 14)
  •     2005: Podwójne życie Jagody Lee – Loki (I seria)
  •     2005: Transformerzy: Cybertron – Red Alert, Wing Saber
  •     2005: Ufolągi – Dinko
  •     2004-2006: Liga Sprawiedliwych Bez Granic –
  •         Atom/Ray Palmer (Mroczne Serce)
  •         Mongul (Dla człowieka, który ma wszystko)
  •         Demos
  •         Kapitan Bumerang
  •         Deadman (Boston Brand) (Prosto do celu)
  •         Sinestro
  •         Złodziej Cień (Zamierzchłe czasy)
  •         Hath-Set (Zamierzchłe czasy)
  •         Meteopata
  •     2004: Atomowa Betty - Antoine Lucci – reżyser
  •     2004: Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster – Chudy
  •     2004: Transformerzy: Wojna o Energon –
  •         Superion Maximus
  •         Wing Saber
  •     2003-2005: Młodzi Tytani –
  •         Szybki (odc. 38-39)
  •         Katarou (odc. 43)
  •         Strażnik jaskini (odc. 43)
  •         Bob (odc. 44)
  •         See-More (odc. 49)
  •     2003-2005: Kaczor Dodgers
  •     2003-2006: Świat Raven – Viktor Baxter
  •     2003-2004: Megas XLR – V'arsin (odc. 10)
  •     2003: JoJo z cyrku – Tata JoJo
  •     2002-2006: Jimmy Neutron: mały geniusz – Sam
  •     2002-2003: Ozzy i Drix – śpiew piosenki
  •     2002-2003: He-Man i Władcy Wszechświata – Szkieletor
  •     2002: Mistrzowie kaijudo – George
  •     2002: Kryptonim: Klan na drzewie –
  •         Superdent
  •         Robin Chudł (N.A.G.R.O.D.A.)
  •         Dyrektor Kwasbraten (P.R.Z.E.R.W.A., W.I.A.D.O.M.O.Ś.Ć.)
  •         Brat de Spinaccio (S.Z.P.I.N.A.K.)
  •     2002: Kim Kolwiek – Monty Fisk
  •     2001-2004: Samuraj Jack –
  •         Naukowiec (odc. 18)
  •         Skalecznik (odc. 21)
  •     2001-2002: Café Myszka
  •     2000-2002: Owca w Wielkim Mieście
  •     2000: Królowie i królowe – Król Naj-Naj
  •     2000: Błyśnij-błyskula – Dogsby
  •     1999-2002: Chojrak - tchórzliwy pies –
  •         Katz,
  •         Jan Prusak
  •     1999-2002: Baśnie Braci Grimm: Simsala Grimm -
  •         Król Drozdobrody / Wędrowny minstrel (odc. 1),
  •         Jańcio (odc. 10),
  •         Książę Edward (odc. 23)
  •     1999-2001: Batman przyszłości
  •     1999-2000: Mike, Lu i Og – Wendel
  •     1999: Nieustraszeni ratownicy
  •     1998-2004: Atomówki - Walka przed Gwiazdką
  •     1998-1999: Nowe przygody rodziny Addamsów – Mike
  •     1998-1999: Szalony Jack, pirat
  •     1996-1997: Walter Melon – Zły
  •     1998: Księżniczka Sissi – Franciszek Józef von Habsburg-Lathringen
  •     1998: Eerie, Indiana: Inny wymiar
  •     1997-1998: Przygody Olivera Twista
  •     1997-1998: Dzielne żółwie: Następna mutacja – Raphael
  •     1997: Myszorki na prerii – Rudas
  •     1997-2004: Johnny Bravo
  •     1997-1999: Krowa i Kurczak – Kurczak
  •     1996-1997: Prawdziwe przygody Jonny'ego Questa
  •     1995-1997: Freakazoid!
  •     1995-1996: Maska – Sir Andrew
  •     1995: Hutch Miodowe Serce
  •     1994-1998: Świat według Ludwiczka – Andy Anderson
  •     1994-1998: Spider-Man –
  •         Herbert Landon
  •         Mordo
  •         Abraham Whistler
  •         Kapitan Ameryka
  •         Reed Richards
  •     1994-1996: Fantastyczna Czwórka
  •     1992: W 80 marzeń dookoła świata
  •     1991-1992: Eerie, Indiana
  •     1990: Pinokio
  •     1990: Piotruś Pan i piraci – Maison
  •     1988-1994: Garfield i przyjaciele – Roy
  •     1988-1991: Szczeniak zwany Scooby Doo – Dave
  •     1987-1988: Diplodo – Dziurkacz
  •     1985-1991: Gumisie (nowa wersja dubbingu) – Nogum (odc. Jak się bawić to się bawić)
  •     1985-1988: M.A.S.K.
  •     1984-1987: Łebski Harry
  •     1984-1985: Wesoła siódemka – Łoś Jelonek
  •     1984-1985: Tęczowa kraina – Toczek
  •     1983-1987: Fraglesy
  •     1983: Dookoła świata z Willym Foggiem – Inspektor Dics
  •     1972-1973: Nowy Scooby Doo
  •     1968-1969: Odlotowe wyścigi

Gry komputerowe

  •     2012: Epic Mickey 2: Siła dwóch – Oswald
  •     2012: Diablo III
  •     2012: Risen 2: Dark Waters
  •     2011: Wiedźmin 2: Zabójcy królów – Bertrand Vogel
  •     2011: Battlefield 3 - sierżant Steve Campo
  •     2011: Crysis 2 - Wiele ról
  •     2010: Arcania: Gothic 4
  •     2009: Dragon Age: Początek
  •     2009: Uncharted 2: Among Thieves – Harry Flynn
  •     2008: Assassin's Creed – Robert de Sablé
  •     2008: So Blonde: Blondynka w opałach – Naukowiec
  •     2008: Quantum of Solace – Tanner
  •     2008: Mass Effect – Barla Von
  •     2005: Brothers in Arms: Road to Hill 30 – Greg "Mac" Hassay

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki