FANDOM


Jacek Kopczyński
Kopczyński
Informacje
  • Narodziny
  • 11 sierpnia 1971 
  • Łódź 
  • Dubbing w serii

Jacek Kopczyński (ur. 11 sierpnia 1971 w Łodzi) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Udziela również głosu jako lektor w programach telewizyjnych, m.in. na kanale Hyper. W serii dubbingował Bezimiennego (Risen 2: Mroczne Wody).

Kariera

W 1994 ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. W latach 1994 - 1999, pracował w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Obecnie nie związany na stałe z żadnym teatrem.

Życie prywatne

Obecnie związany z Patrycją Markowską. Mają syna Filipa (ur. 9 stycznia 2008).

Wybrana filmografia

  • 2010-2013: M jak miłość - Adam Werner
  • 2008: Samo życie – Roman Badera
  • 2004-2006: Pensjonat pod Różą – Jarek Brzoza, chłopak Krysi
  • 1997-1998: Z pianką czy bez
  • 1997: Łóżko Wierszynina – Akustyk
  • 1980-2000: Dom

Gościnnie

  • 2007: Mamuśki – Ksiądz
  • 2005: Klinika samotnych serc – Policjant
  • 2004-2006: Kryminalni – Błażej Jaskóła
  • 2003: Daleko od noszy – Skrzypecki, asystent prezydenta
  • 2003-2004: Glina – Technik policyjny
  • 2002-2003: Psie serce – Stefan Drozd, narzeczony Mai
  • 1997-2006: Klan – Czarek Kędzierski, kolega Michała i Bogny

Polski dubbing

  • 2013: Hearthstone: Heroes of Warcraft – Illidan Stormrage
  • 2013: Tomb Raider – Dr. Whitman
  • 2012: Arcania: Upadek Setarrif – Bezimienny
  • 2012: Risen 2: Mroczne WodyBezimienny
  • 2012: Brick-Force
  • 2012: Diablo III – Szelma (Lyndon)
  • 2011: Wiedźmin 2: Zabójcy królów - Jaskier
  • 2010: Arcania: Gothic 4
  • 2008: Maska Zdrajcy (dodatek do NWN2) (gra komputerowa) – Gannayev (Gaan)
  • 2008: Dzielny Despero − Andre
  • 2008: Killzone 2 – Jan Templar
  • 2008: Mass Effect – Kupiec Opold
  • 2008: Brothers in Arms:Hell's Highway – Corrion
  • 2008: Robotboy – Śmigło
  • 2008: Speed Racer – Komentator Casa Cristo
  • 2008: Assassin's Creed – Altaïr
  • 2008: Kroniki Spiderwick – Richard
  • 2008: Asterix na Olimpiadzie
  • 2007: Power Rangers Operacja Overdrive – Will Aton
  • 2007: Złoty kompas
  • 2007: Wiedźmin – Jaskier
  • 2007: High School Musical 2
  • 2007: Na fali – Rob
  • 2006: Operacja: Z.E.R.O. –
    • Młody Benedykt (Ben),
    • Czarek
  • 2006: South Park – Lektor
  • 2006: Gothic 3
  • 2006: Nowa szkoła króla
  • 2006: Fantastyczna Czwórka (serial animowany 2006) –
    • Filip Masters/Władca Marionetek (odc. 15)
    • Doktor Bentley Whitman/Czarnoksiężnik (odc. 16)
  • 2006: Ekstremalne kaczory – Geextah
  • 2006: Barbie: Syrenkolandia – Nalu
  • 2006: Auta: Gra komputerowa – DJ i Wingo
  • 2006: Heroes of Might and Magic V – Findan
  • 2005: Barbie i Magia Pegaza – Aidan
  • 2005: A.T.O.M. Alpha Teens On Machines – Axel (odc. 1-35)
  • 2005: Transformerzy: Cybertron –
    • Hot Shot,
    • Clocker
  • 2005: Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów – Generał Grievous
  • 2005: Johnny Test – Gil
  • 2005: Harcerz Lazlo – Raż
  • 2005: Podwójne Życie Jagody Lee – Elf Pomagier
  • 2005: Czerwony Kapturek - prawdziwa historia – Narciarz Dolph
  • 2005: B-Daman – Bull
  • 2005: Kurczak Mały
  • 2005: Nie ma to jak hotel
  • 2005: Tom i Jerry: Szybcy i Kudłaci
  • 2004: Wymiar Delta – Martin
  • 2004: Rogate ranczo
  • 2004: Terminal
  • 2004: Przygody Lisa Urwisa – Lis Renart
  • 2004: Mulan II
  • 2004: Mickey: Bardziej Bajkowe Święta
  • 2004: Ruchomy zamek Hauru – Książę
  • 2004: Wygraj randkę – Pete Monash
  • 2004: Spongebob Kanciastoporty – Spongebob
  • 2004: Barbie jako Księżniczka i Żebraczka – Król Dominik
  • 2004: Atomowa Betty – Atomowy Roger
  • 2004-2006: Liga Sprawiedliwych Bez Granic – Gołąb
  • 2004: Power Rangers Dino Grzmot – Conner / Czerwony Dino Thunder Rangers (odc. 1-13)
  • 2004: Yu-Gi-Oh! Ostateczne starcie – Seto Kaiba
  • 2004: Transformerzy: Wojna o Energon –
    • Hot Shot,
    • Prowl
  • 2004: Delta Force: Helikopter w Ogniu – główny bohater
  • 2003-2004: Zakręceni gliniarze – Dick Kowalski
  • 2003: Legenda Nezha – Li Jing
  • 2003: Rayman 3: Hoodlum Havoc –
    • Rayman,
    • szczury
  • 2003: Gothic II: Noc Kruka
  • 2003: Codename: Panzers – Faza Druga – Barnes
  • 2003: Wojownicze Żółwie Ninja – Donatello
  • 2003: Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd
  • 2003: Sindbad: Legenda siedmiu mórz – Proteus
  • 2003: Martin Tajemniczy – Martin Tajemniczy
  • 2003: Zapłata
  • 2003: Ghost Master
  • 2003: Dziewczyny i miłość
  • 2003: Old School: Niezaliczona – Mitch
  • 2003: El Cid – legenda o mężnym rycerzu – Al-Mutamin
  • 2003: Warcraft III: The Frozen Throne (dodatek do gry) – król Arthas Menethil
  • 2003-2005: Młodzi Tytani – Adonis (odc. 35)
  • 2002-2005: Klub Winx – Sky
  • 2002-2008: Kryptonim: Klan na drzewie –
    • Król Piasek, Numer 92 (seria druga)
    • Interesujący Bliźniak z Dalekiego Pogórza (P.O.D.R.Ó.Ż.)
    • Jerry (Ł.O.B.U.Z.)
    • Nick, Dyżurny z Patrolu dyżurnych #4 (Z.B.R.O.D.N.I.A. (2))
    • Numer 3-2-1 (P.L.A.N.E.T.A.)
    • Numer 1-2-3 (N.A.U.K.A.)
  • 2002: Gothic II
  • 2002: Warcraft III: Reign of Chaos (gra) – Książę Arthas Menethil
  • 2002: Barbie jako Roszpunka – Stefan
  • 2002: Cyberłowcy
  • 2001-2007: Ach, ten Andy! – Andy Larkin
  • 2001-2002: Cubix – Mong
  • 2001: Power Rangers Time Force – Lucas/Niebieski Time Force Rangers
  • 2001-2004: Medabots – Henry/Fantom Renegade/Space MedaWojownik X
  • 2001-2003: Strażnicy czasu –
    • Buffalo Bill ( odc. 12b)
    • Szekspir (odc. 22b)
  • 2001: Gothic
  • 2001: Przygody Timmy'ego – Cosmo (odc. 1-7)
  • 2001: Zakochany kundel II: Przygody Chapsa
  • 2001: Maluchy spod ciemnej gwiazdki – Doug
  • 2001: Shrek – Jeden z rycerzy Lorda Farquaada
  • 2001-2003: Aparatka – Adam Spitz
  • 2000-2006: Hamtaro – wielkie przygody małych chomików – Tommy
  • 2000-2002: Owca w Wielkim Mieście – Szeregowy Równoległy
  • 2000: Titan – Nowa Ziemia – Cale
  • 2000: Projekt Merkury
  • 2000: Mała Syrenka 2: Powrót do morza – Książę Eryk
  • 2000: Franklin i Zielony Rycerz
  • 2000-2003: X-Men: Ewolucja – Nightcrawler
  • 1999-2001: Batman przyszłości
  • 1999: Król sokołów – Wicek
  • 1999: Eugenio
  • 1999: Pokémon 2: Uwierz w swoją siłę – Tracey
  • 1998-1999: Tajne akta Psiej Agencji – Ralph
  • 1998-1999: Nowe przygody rodziny Addamsów
  • 1998: Eerie, Indiana: Inny wymiar
  • 1998: Rodzina Addamsów: Zjazd rodzinny
  • 1998: Kirikou i czarownica
  • 1997-1999: Witaj, Franklin – Królik
  • 1997-1998: 101 Dalmatyńczyków (serial animowany)
  • 1997: Herkules (film) – Herkules
  • 1997-2004: Johnny Bravo –
    • Adam West (seria 1)
    • Fred z serii Scooby Doo (odc. Bravo Dooby Doo)
  • 1997-1998: Przygody Olivera Twista
  • 1997-1998: Dzielne żółwie: Następna mutacja – Donatello
  • 1996-2004: Hej Arnold! – Kid
  • 1996-1997: Incredible Hulk – Rick Jones
  • 1996: Kosmiczne Biuro Śledcze – Shane Sanderson
  • 1996: Miłość i wojna
  • 1995: Księżniczka Tenko
  • 1995: Dzieciaki do wynajęcia
  • 1995-1996: Maska – Stanley / Maska
  • 1994-1998: Spider-man – Peter Parker / Spiderman
  • 1994-1995: Aladyn (serial) – Mozenrath (sezony: II i III)
  • 1994-1996: Fantastyczna Czwórka – Johnny Storm / Żywa pochodnia
  • 1994: Superświnka – Billy Kondo
  • 1993-1994: Droopy, superdetektyw –
    • Czupkin,
    • Żółtek
  • 1993: Huckleberry Finn
  • 1992-1998: Batman
  • 1992-1997: Kot Ik! –
    • Wuz Wuz,
    • Mushi,
    • Termi,
    • Blitzen,
    • Ośmiornica
    • Fabio,
    • El Gordo,
    • Bob White,
    • Jeden z żywych ziemniaków
  • 1991-1997: Rupert
  • 1991-1992: Eerie, Indiana
  • 1991: Piękna i Bestia – różne głosy
  • 1990: Pinokio
  • 1990: Przygody Syrenki – Książę Krystian
  • 1990: Piotruś Pan i piraci – Piotruś Pan
  • 1989: Mała syrenka – Książę Eryk
  • 1988: Złych czterech i Pies Huckleberry – Snagglepuss
  • 1987: Miś Yogi i czarodziejski lot Świerkową Gęsią – Snagglepuss
  • 1987: Wielka ucieczka Misia Yogi – Snagglepuss
  • 1985-1988: M.A.S.K.
  • 1985: 13 demonów Scooby Doo
  • 1985: Yogi, łowca skarbów – Snagglepuss
  • 1984-1987: Łebski Harry – Orweel (odc. 4)
  • 1983-1987: Fraglesy
  • 1980: Pierwsza wigilia Misia Yogi – Snag
  • 1978-1985: Eskadra Orła – Hunter Harris
  • 1978: Spider-Man Strikes Back – Peter Parker/Spiderman
  • 1972: Arka Yogiego – Snagglepuss
  • 1961-1962: Kocia ferajna
  • 1942: Bambi – Tuptuś
  • Filmy i seriale Scooby Doo jako Fred:
    • 2009: Scooby Doo i miecz samuraja
    • 2008: Scooby Doo i Król Goblinów
    • 2007: Scooby Doo i śnieżny stwór
    • 2006: Scooby Doo: Ahoj Piraci!
    • 2005: Scooby Doo na tropie Mumii
    • 2005: Aloha, Scooby Doo
    • 2004: Scooby Doo i potwór z Loch Ness
    • 2003: Scooby Doo i Meksykański Potwór
    • 2003: Scooby Doo i Legenda Wampira
    • 2001: Scooby Doo i Cyberpościg
    • 2000: Scooby Doo i Najeźdźcy z Kosmosu
    • 1999: Scooby Doo i Duch Czarownicy
    • 1998: Scooby Doo na Wyspie Zombie
    • 1979: Scooby Doo podbija Hollywood
    • 2006: Kudłaty i Scooby Doo na tropie
    • 2002-2005: Co nowego u Scooby'ego?
    • 1988-1991: Szczeniak zwany Scooby Doo
    • 1979-1984: Scooby i Scrappy Doo
    • 1976-1978: Scooby Doo
    • 1972-1973: Nowy Scooby Doo
    • 1969-1970: Scooby Doo, gdzie jesteś?
    • Wielka Rozgrywka- Vip

Reżyseria dubbingu

  • 2007: Chop Socky Chooks: Kung Fu Kurczaki
  • 2007: Tommy Zoom

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki