FANDOM


Wikipedia-icon.png Ta strona zawiera treści z pochodzące z Wikipedii.
Dariusz Błażejewski
Dariusz Blazejewski
Informacje
  • Narodziny
  • 3 sierpnia 1967 
  • Szczecin 
  • Dubbing w serii

Dariusz Błażejewski (ur. 3 sierpnia 1967 w Szczecinie) – polski aktor teatralny i dubbingowy, rzadko występujący w filmie. Reżyser dubbingu. W 1993 roku ukończył studia na krakowskiej PWST.

Filmografia

  • 1998: 13 posterunek – człowiek z biura ochrony rządu (odc. 27)
  • 1998: Złotopolscy – Żołnierz z wezwaniem dla Tomka (odc. 52 i 55)
  • 1999: Pierwszy milion – Ochroniarz na przyjęciu
  • 1999: Wszystkie pieniądze świata – Monter
  • 2000–2012: Klan – 3 role: pracownik ochrony; właściciel autokomisu; urzędnik
  • 2000–2012: M jak miłość – Policjant (odc. 13 i 15); kierowca (odc. 251); świadek wypadku (odc. 274); klient agencji Jerzego (odc. 625); szef Tomka (odc. 948)
  • 2003–2011: Plebania – Kierowca (odc. 327); agent (odc. 484); Miro (odc. 698); sprzedawca RTV (odc. 1403); powodzianin (odc. 1538, 1645 i 1651)
  • 2003: Kasia i Tomek – Niezadowolony klient (seria III, odc. 24)
  • 2003: Psie serce – Taksówkarz (odc. 15)
  • 2003–2013: Na Wspólnej – 3 role: Paweł, strażnik parkingu; strażnik miejski; policjant Korczyński
  • 2004–2005: Sąsiedzi – kelner (odc. 41); bileter w operze (odc. 84)
  • 2005: Pensjonat pod Różą – Menadżer "Amplico" (odc. 88)
  • 2005: PitBull – Mundurowy
  • 2005: Pitbull – Mundurowy (odc. 1); lekarz (odc. 18)
  • 2005: Chaos – Kolega Sławka
  • 2006–2007: Dwie strony medalu – Ochroniarz w "Wumelu"
  • 2007: Ekipa – związkowiec (odc. 7)
  • 2008: Barwy szczęścia – policjant (odc. 156)
  • 2009: Londyńczycy 2 – Szymon Chudzik (odc. 10)
  • 2013: Prawo Agaty – mechanik samochodowy (odc. 31)

Polski dubbing

  • 1969-1971: Perypetie Penelopy Pitstop – Chrapek
  • 1973: Robin Hood
  • 1977-1980: Kapitan Grotman i Aniołkolatki
  • 1983–1984: Mały rycerz El Cid
  • 1984–1988: O czym szumią wierzby
  • 1987–1988: Królewna Złoty Loczek
  • 1988-1994: Garfield i przyjaciele –
    • mysz w telewizji (odc. 1c),
    • prezenter telewizyjny (odc. 2a),
    • kosmita (odc. 2a),
    • Freddy, postać z horroru (odc. 3a),
    • biedak (odc. 3c),
    • pies ze snu Wade'a (odc. 4b),
    • papuga (odc. 4c),
    • Marsjanin-rogalik (odc. 5b),
    • pies (odc. 6a),
    • listonosz Herman (odc. 7c),
    • szef strażaków (odc. 9c),
    • Pan Mystic (odc. 10a),
    • Błotny stwór (odc. 17a),
    • szef WBOR-TV (odc. 20a),
    • gruby kot (odc. 20c),
    • prokurator (odc. 28a),
    • przywódca gangu (odc. 32a),
  • G*nom (odc. 32c),
    • Ben Fraklin (odc. 36c),
    • Naukowiec (odc. 41a),
    • Klient (odc. 48c)
  • 1991: Piękna i Bestia
  • 1992-1998: Batman
  • 1993: Podróż do serca świata
  • 1994-1998: Spider-Man – Herbert Landon (odc. 17-18)
  • 1996: Kopciuszek
  • 1997-2002: Pokémon –
    • Drew,
    • Tracey
  • 1998: Kacper i Wendy
  • 2000: Spotkanie z Jezusem
  • 2000: George Niewielki
  • 2000-2002: Owca w Wielkim Mieście − Graczu McGracz Gracz
  • 2001: Nowe przygody Lucky Luke'a −
    • Pstry Myszołów (odc. 1),
    • Faria (odc. 3),
    • szeryf (odc. 5),
    • prezydent Grant (odc. 6, 11, 23),
    • Barob von Flaps (odc. 10),
    • burmistrz Pustego Jaru (odc. 11, 12),
    • Gniewny Bóbr (odc. 14),
    • Luigi Paparazzi (odc. 15),
    • Hank Hornet (odc. 16),
    • Szeryf Sznurowego Jaru (odc. 16),
    • Blacknail (odc. 20),
    • Nieudolny Bóbr (odc. 21),
    • Ernest Sneeze (odc. 23),
    • sędzia Batcase (odc. 24),
    • "Don Kichot" (odc. 25),
    • Wielebny Bonanza (odc. 26),
    • Efred Looney (odc. 27),
    • szeryf miasteczka (odc. 27),
    • Baby Boo (odc. 29),
    • strażnik więzienny (odc. 31, 33),
    • Smętny Łoś (odc. 31),
    • Birdnose (odc. 32),
    • Turniproot (odc. 32),
    • fotograf (odc. 33),
    • sekretarz (odc. 34),
    • burmistrz Groundhog City (odc. 35),
    • gospodarz Saloonu (odc. 36),
    • wódz Patromino (odc. 36, 39),
    • gubernator (odc. 38),
    • Hank (odc. 38),
    • kapitan Tootsweet (odc. 39),
    • Ralf Noway (odc. 41),
    • wódz Buńczuczny Borsuk (odc. 43),
    • John Smith (odc. 44),
    • lekarz (odc. 44),
    • sędzia (odc. 45),
    • Rocky Blitz (odc. 46),
    • gubernator (odc. 50),
    • Świszczący Świstak (odc. 50),
    • George (odc. 52)
  • 2001: Atlantyda. Zaginiony ląd
  • 2001-2003: Bliźniaki Cramp
  • 2001: Potwory i spółka
  • 2002: Dzwonnik z Notre Dame II
  • 2002-2005: Co nowego u Scooby'ego? –
  • Aza Baczek
  • Jeeves
  • Mieszkaniec wioski
  • Pan B
  • Regfield
  • 2002: Mistrzowie kaijudo
  • 2002: Syberia –
    • Drugi rektor
    • Staruszek
  • 2002: Warcraft III: Reign of Chaos – Medivh
  • 2003: O rety! Psoty Dudusia Wesołka
  • 2003: Świątynia pierwotnego zła
  • 2003: The Hobbit – Smaug
  • 2003-2008: Z życia nastoletniego robota
  • 2003: Traktor Tom – Mateusz
  • 2003: Legenda Nezha
  • 2004: Tabaluga i Leo
  • 2004-2006: Świat Todda
  • 2004: Lilli czarodziejka
  • 2004: Koszmarny Karolek –
    • Prezenter (odc. 24),
    • producent programu "Zrób ze mnie SuperGwiazdę" (odc. 67),
    • Lotny Lolo (niektóre odcinki),
    • Roztargniony Roch (niektóre odcinki),
    • Muskularny Miecio (niektóre odcinki)
  • 2005: King Kong: Władca Atlantydy
  • 2005: Garbi – Super bryka
  • 2005: Awatar: Legenda Aanga
  • 2005: Amerykański smok Jake Long
  • 2005: Madagaskar – Guziec
  • 2005: Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse – Policjanci
  • 2006: Po rozum do mrówek – Mrówka malarz
  • 2006: Krowy na wypasie
  • 2006: Na psa urok
  • 2006: Kudłaty i Scooby Doo na tropie – Agent 3 (odc. 4)
  • 2007: Arka Noego – Sem
  • 2007: Tropiciele zagadek
  • 2007: eXperience112 – naukowiec
  • 2007: Legend: Hand of God – Vardachil
  • 2007: W pułapce czasu – Shingouz
  • 2008: Niebieski słoń
  • 2008: Warzywne opowieści: Piraci, którzy nic nie robią
  • 2008: Potwory i piraci – Pulpet
  • 2008: Złomka bujdy na resorach
  • 2008: Gothic 3: Zmierzch Bogów –
    • Ogit
    • Ritt
    • Corrado
    • Nisin
    • Ubel
    • Rosswald
    • Gustav
  • 2008: Opowieści z Narnii: Książę Kaspian
  • 2009: Potwory kontra Obcy
  • 2009: Klopsiki i inne zjawiska pogodowe
  • 2009: Potwory kontra Obcy: Dynie-mutanty z kosmosu
  • 2009: Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga
  • 2009: Planeta 51
  • 2009: Hotel dla psów
  • 2009: Superszpiedzy
  • 2009: Big Time Rush – Pan Bitters
  • 2009: Infamous – Lou
  • 2009: Rocky i Łoś Superktoś
  • 2010: Jak ukraść księżyc
  • 2010: Nasza niania jest agentem
  • 2010: Tulisie. Przygoda w słonecznej krainie – Octoponi
  • 2010: Shrek Forever
  • 2010: Liga Młodych –
    • Marsjanin Łowca
    • J'onn J'onnz
    • Nuidis Vulko
    • Edward Nigma
  • 2010: Ben 10: Ultimate Alien – Wieczny Rycerz
  • 2010: Heavy Rain – Ash
  • 2010: God of War III – Hermes
  • 2010: Battlefield: Bad Company 2 – Faraday
  • 2010: Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I –
    • Czarodziej
    • Szmalcownik
    • Mugol
  • 2010: K-9 – kustosz London Museum
  • 2011: Fineasz i Ferb Film: Podróż w drugim wymiarze
  • 2011: Goryl Śnieżek w Barcelonie
  • 2011: Mniam! – Czesio
  • 2011: Artur ratuje gwiazdkę
  • 2011: Giganci ze stali
  • 2011: Heca w zoo
  • 2011: Smerfy – Ważniak
  • 2011: Auta 2
  • 2011: Cziłała z Beverly Hills 2
  • 2011: Wiedźmin 2: Zabójcy Królów –
  • 2011: Rage – Starky
  • 2011: Might and Magic: Heroes VI –
    • Gerhart,
    • Salvatore,
    • Inkwizytor,
    • Arana,
    • Janjo,
    • Dash
  • 2011: Uncharted: Złota Otchłań –
    • Najemnik 2
    • Bandzior 2
  • 2011: Afterfall: InSanity –
    • Naukowiec
    • Kanibal
  • 2011: Auta 2 – Nigel Gearsley
  • 2011: Resistance 3 –
    • Jerry
    • Mieszkaniec Haven
    • Mężczyzna
    • Głos w radiu
  • 2011: Klub Winx – Magiczna Przygoda – Helia
  • 2011: Lucky Luke: Ballada o Daltonach
  • 2011: Lucky Luke: Daisy Town
  • 2011: Mali agenci 4D: Wyścig z czasem
  • 2011: Opowieść Wigilijna Smerfów – Ważniak
  • 2011: Will i Dewitt –
    • zabawka (odc. 7a),
    • krokodyl (odc. 9a),
    • lewy rękaw marynarki (odc. 11b),
    • Mertod – kuzyn Dewitta (odc. 14b)
  • 2011: Przygody Tintina
  • 2011: Tytan Symbionik
  • 2011: Pinky i Perky
  • 2012: Lorax
  • 2012: Renifer Niko ratuje brata – Lenni
  • 2012: Risen 2: Mroczne wody
  • 2013: Sly Cooper: Złodzieje w czasie – Le Paradox
  • 2013: Tomb rider – śmieciarz

Reżysteria dubbingu

  • 2013: Ratujmy Mikołaja
  • 2013: Kumba
  • 2013: Rycerz Blaszka. Pogromca smoków
  • 2013: Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta
  • 2013: Mambo, Lula i piraci
  • 2013: Zambezia
  • 2012: Renifer Niko ratuje brata
  • 2012: Żółwik Sammy 2
  • 2012: Goryl Śnieżek w Barcelonie
  • 2012: Tulisie. Przygoda w słonecznej krainie
  • 2011: Ale cyrk!
  • 2011: Klub Winx – Magiczna Przygoda
  • 2011: Aniołki i spółka: Zielona szkoła

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki