FANDOM


Adam Bauman
AmBn
Informacje
  • Narodziny
  • 10 czerwca 1957 roku w Warszawie 
  • Dubbing w serii
Adam Bauman (ur. 10 czerwca 1957 w Warszawie) - polski aktor dubbingowy.

Dubbing

  • 1959: Donald w Krainie Matemagii – Prawdziwy Duch Przygody
  • 1960-1966: Flintstonowie
  • 1961-1962: Kocia ferajna – Tolek Cacek
  • 1968-1969: Odlotowe wyścigi
  • 1972: Arka Yogiego – Top Cat
  • 1972-1973: Nowy Scooby Doo
  • 1985: Yogi, łowca skarbów – Top Cat
  • 1987: Kocia ferajna w Beverly Hills – Tolek Cacek
  • 1987-1990: Kacze opowieści (stara wersja dubbingu) – Buba, gdy stał się geniuszem (odc. 77)
  • 1987-1990: Kacze opowieści (nowa wersja dubbingu) – Tex Terrier, czyli duch Jessie Jonesa (odc. 36)
  • 1987: Miś Yogi i czarodziejski lot Świerkową Gęsią
  • 1988: Złych czterech i Pies Huckleberry – Narrator
  • 1990: Piotruś Pan i piraci – Młody Hak (odc. 8. Boże Narodzenie Kapitana Haka)
  • 1990: Pinokio
  • 1991: Przygody Syrenki
  • 1992: W 80 marzeń dookoła świata]
  • 1992: Teknoman – Mac
  • 1992-1997: X-Men – kapitan Ameryka; Cortez, zdradził Magneto na asteroidzie; Biszop, z przyszłości; Gladiator, oficer cesarza Shi’ary; Krid, działacz Przyjaciół Ludzkości, brat Nocnego Łowcy, syn Mistik
  • 1992-1997: Kot Ik! – Pierre, Ivan, Ed, Mittens (seria III), Hank (odc. 29), Jib (oprócz odc. 29), doktor Steggy (odc. 49, 51-53, 61-62), Sharkules, Zoltar (odc. 55)
  • 1994: Skoś trawnik tato, a dostaniesz deser – Contie
  • 1994-1998: Spider-man – John Hardesky / Kot
  • 1994-1996: Fantastyczna Czwórka – Pan Fantastyczny / Reed Richards
  • 1994: Aladyn: Powrót Dżafara – Dżafar
  • 1994: Patrol Jin Jina
  • 1995: Dzieciaki do wynajęcia – Cliff Haber
  • 1995-1996: Maska – Doktor Neuman, Weterynarz
  • 1995-1998: – Zamaskowany Mutant, prezenter teleturnieju potworów z rodziną Morisów
  • 1996: Kosmiczne Biuro Śledcze – Ben Packer
  • 1996: Szczęśliwy dzień – Jack Taylor
  • 1996-1997: Incredible Hulk – doktor Leonard Samson, pan Fantastyczny / Reed Richards (odc. 8)
  • 1996-1998: Mała księga dżungli – Przywódca stada czerwonych wilków
  • 1996-2003: Laboratorium Dextera – Błękitny Sokół
  • 1997: Księżniczka Sissi
  • 1997-2004: Johnny Bravo – szef agencji wywiadowczej; przeceniona zabawka, której wadą są białe spodnie; kapitan McSplin na starej łajbie, w której przypadkiem znalazł się Johnny, ofiara żartów syre; reżyser filmu Zezowatego Ringo, w którym Johnny był kaskaderem; niedźwiedź na wyspie Dzikuska; ojciec Tima, chłopca z magiczną mocą
  • 1997-1998: Dzielne żółwie: Następna mutacja – Splinter
  • 1997-1998: Przygody Olivera Twista
  • 1998: Eerie, Indiana: Inny wymiar – Stag Carnalli
  • 1998: Przygody Kuby Guzika
  • 1998-1999: Nowe przygody rodziny Addamsów – Dziadek
  • 1998-2004: Atomówki – Kapitan Lucky
  • 1999: Czternaście bajek z Królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego – Ubi
  • 1999: Pokémon Film Pierwszy: Zemsta Mewtwo – Giovanni
  • 1999-2002: Chojrak – tchórzliwy pies – Ojciec rodziny jeleni
  • 2000-2003: X-Men: Ewolucja – Dyrektor Edward Kelly
  • 2000: Spotkanie z Jezusem (wersja kinowa)
  • 2000: Titan – Nowa Ziemia – Kapitan Joseph Korso
  • 2000: Sacrifice – Eldred
  • Twarze i maski – dr Gliński (odc. 7)
  • 2001: Potwory i spółka' – Gamoń II
  • 2001: Non Possumus – Lektor
  • 2001-2002: Cafe Myszka – Dżafar
  • 2001-2004: Liga Sprawiedliwych – Aquaman, Wandal Dzikos
  • 2001: Spirited Away: W krainie bogów
  • 2001: Gothic – Diego, Lares, Gomez, Świstak
  • 2001: Shrek – Jeden z rycerzy Lorda Farquaada
  • 2001-2003: Strażnicy czasu
  • 2001-2004: Samuraj Jack – pies Dreyfuss (odc. 2), najstarszy Wełniak (odc. 4), Spartok (odc. 25), wiking uwięziony w kamiennym ciele
  • 2002: Złap mnie, jeśli potrafisz
  • 2002: Robin Hood: Legenda Sherwood – Robin Hood
  • 2002: Planeta skarbów
  • 2002: Gothic II – Diego, Lares, Pyrokar, Bosper, Dexter, Matteo, Borka, Atilla, Jesper, Sentenza, Alrik, Lehmar, Canthar, Coragon, Khaled
  • 2002-2003: He-Man i Władcy Wszechświata
  • 2002-2005: Co nowego u Scooby'ego?
  • 2002-2007: Naruto – Ibiki Morino, Yoroi Akado
  • 2003: Wojownicze Żółwie Ninja – Mistrz Splinter
  • 2003: Old School: Niezaliczona
  • 2003: Opowieść o Zbawicielu – Jan Chrzciciel
  • 2003: El Cid – legenda o mężnym rycerzu – Al-Muqtadir
  • 2003: Baśniowy Świat 3 – Pan Duch
  • 2003: Ghost Master – narrator, Wicherek, Czarny Kruk, Luźna Główka
  • 2003: Uwięziony prymas – Lektor
  • 2003: August Kardynał Hlond – Lektor
  • 2003: Xiaolin – pojedynek mistrzów – Mistrz Mnich Guan
  • 2003: Gothic II: Noc Kruka – Diego, Lares, Dexter, Farim
  • 2003: Power Rangers Ninja Storm – Sensei
  • 2003-2005: Kaczor Dodgers
  • 2003-2004: Megas XLR – Targon (odc. 9, 19), Gluton (odc. 18), jeden z Załogi Warlocka (odc. 20), jeden z punków (odc. 21)
  • 2003-2005: Młodzi Tytani – Grzmot (odc. 4), narrator (w odc. 20)
  • 2004-2006: Liga Sprawiedliwych bez Granic – Amazo, Aquaman, Metron
  • 2004: Transformerzy: Wojna o Energon – Destruktor
  • 2004: Stepford
  • 2004: Legenda telewizji – Brian Fantana
  • 2004: Terminal
  • 2004: Mulan II
  • 2004: Aloha, Scooby Doo – Jared Moon
  • 2005: Scooby Doo na tropie Mumii
  • 2005: Harcerz Lazlo – Skradacz
  • 2005: Wallace i Gromit: Klątwa królika
  • 2005: Karol. Człowiek, który został papieżem
  • 2005: Barbie i Magia Pegaza – Ferris
  • 2005: Zebra z klasą – Nolan
  • 2005: Transformerzy: Cybertron – Overhaul / Megalion
  • 2005: Awatar: Legenda Aanga – Naczelnik więzienia (odc. 6)
  • 2005-2007: Podwójne życie Jagody Lee – Loki (III seria)
  • 2005-2008: Ben 10 – strażnik (odc. 34), trener (odc. 36)
  • 2006: Tom i Jerry: Piraci i Kudłaci
  • 2006: Monster Warriors – Komisarz McMillan
  • 2006: Galactik Football – Aarch
  • 2006: Po rozum do mrówek – Fred Nickle
  • 2006: Star Racers – Avatar
  • 2006-2008: Team Galaxy – kosmiczne przygody galaktycznej drużyny
  • 2006: Wiewiórek – Edi
  • 2006: Kudłaty i Scooby Doo na tropie – wirus komputerowy – Kevin, prezenter programu przyrodniczego
  • 2006: Gothic 3 – Diego, Lares, Lester, Milten, Beliar
  • 2006: Heroes of Might and Magic V] - Tieru
  • 2006: Power Rangers Mistyczna Moc – Below
  • 2006: Storm Hawks – profesor Domiwic, pułkownik
  • 2007: Wiedźmin – wódz bandytów, król Foltest, ksiądz, krasnoludzki kowal, Zahin Schmartz, Malcolm Stein
  • 2007: Assassin's Creed – Strażnik w Akce
  • 2007: Koń wodny: Legenda głębin
  • 2007: W pułapce czasu – Pan Albert
  • 2008: Mass Effect
  • 2008: Killzone 2 – Sevchenko
  • 2008: Scooby Doo i Król Goblinów − Król Goblinów
  • 2009: Dragon Age: Początek
  • 2009 – : Pingwiny z Madagaskaru – słoń
  • 2008: High School Musical Meksyk: Pojedynek – Ojciec Luli i Fera
  • 2008: Więźniowie wyobraźni
  • Prince of Persia – Alchemik
  • 2009: Księżniczka i żaba
  • 2010: Wakfu
  • 2010: Mass Effect 2 – Kargesh, admirał Zaal'Koris vas Qwib-Qwib, Garm
  • 2010: Arcania: Gothic 4 – Diego, Milten,
  • 2011: Scooby Doo i Brygada Detektywów – Szeryf
  • 2011: Rango – Elgin
  • 2011: Ben 10: Ultimate Alien – Bivalvan
  • 2011: Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – Foltest
  • 2011: Gnomeo i Julia – Szekspir
  • 2011: Ale cyrk
  • 2012: Upadek Setarrif – Diego
  • 2012: Risen 2: Dark Waters
  • 2012: Diablo III
  • 2012: Hobbit: Niezwykła Podróż - Elrond
  • 2013: Hobbit: Pustkowie Smauga - Elrond
  • 2014: Hobbit: Tam i z powrotem' - Elrond

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki